O stronie i autorce

Strona Woman in Harmony jest autorskim projektem, powstała jako wynik moich wieloletnich badań naukowych nad kobiecością w Indiach i Europie, holistyczną kosmetologią w ujęciu transkulturowym oraz osobistych zainteresowań i poszukiwań. Chciałabym dzielić się na niej zarówno wiedzą na temat różnych aspektów bycia kobietą, a także doświadczeń na temat naturalnej pielęgnacji.
Jak sama nazwa wskazuje – poświęcona jest ona poszukiwaniu harmonii na wielu poziomach – duchowym i fizycznym, a także kulturowym – pomiędzy Zachodem i Wschodem. Ma ona charakter bloga, na którym dzielę się sowimi pasjami i doświadczeniami. Storna zawiera kilka zasadniczych części, poświęconych szczególnie interesującym mnie zagadnieniom, takim jak boska kobiecość, kosmetologia, Ajurweda czy refleksologia twarzy.
Zachęcam do czytania, do nadsyłania komentarzy, uwag oraz do dyskusji

Dorota Kamińska-Jones

Prof. nadzw. dr hab. Dorota Kamińska-Jones specjalizuje się w kulturze indyjskiej, wykłada między innymi na Wydziale Sztuk Pięknych UMK oraz Uniwersytecie Warszawskim na kierunku Indologia. W sposób szczególny interesują ją kwestie związane z kobiecością, medycyną indyjską oraz kosmetologią. Jest z wykształcenia kosmetologiem, certyfikowanym konsulatem Ajurwedy, specjalizuje się w kosmetologii ajurwedyjskiej, której uczyła się podczas indywidualnych programów w Indiach.  W tej dziedzinie współpracuje z dr Partapem Chauhanem, niekwestionowanym autorytetem światowej sławy dziedziny Ajurwedy – założycielem i dyrektorem generalnym Jiva Ayurveda. Prof. Kamińska-Jones jest również refleksologiem twarzy, certyfikowanym trenerem jogi twarzy oraz masażu bańkami chińskimi. Prowadzi holistyczną praktykę kosmetologiczną, dobierając indywidualnie zabiegi, ćwiczenia i kosmetyki. W swojej praktyce łączy głęboką wiedzę na temat człowieka, kultury indyjskiej, kosmetologii oraz naturalnych metod terapii.